Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Fostron přichází na trh s novou službou – zahajuje výrobu rozvaděčů pro stroje a zařízení
Fostron přichází na trh s novou službou – zahajuje výrobu rozvaděčů pro stroje a zařízení

Říjen 2013 je v MOTOR JIKOV Fostron a.s. ve znamení zahájení malosériové výroby rozvaděčů pro řízení strojů a technologických linek. Předpokladem je vyrobit v prvním roce na dvě desítky rozvaděčů v tržním objemu kolem 1,5 milionu korun.

Jedná se o výrobu rozvaděčů pro externí zákazníky i pro potřeby firem holdingu MOTOR JIKOV GROUP. Realizace projektu vzniká na základě implementace ePLAN, který umožňuje zpracovat pro výrobu rozvaděčů odpovídající dokumentaci.

Ukázka konstrukčního provedení rozvaděče. Jako nedílná součást elektroinstalací vykonávají celou řadu operací. Zákazníci požadují nejvyšší technickou úroveň, kvalitu a v neposlední řadě také moderní design.

Ukázka konstrukčního hi-tech provedení rozvaděče z dílny divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. Rozvaděče jako nedílná součást elektroinstalací vykonávají celou řadu operací. Zákazníci oceňují nejvyšší technickou úroveň, kvalitu a moderní design.

„Od projektu si slibujeme určité uzavření spektra našich služeb a další posílení konkurenceschopnosti. Zvyšujeme náš tržní potenciál, nezávislost a v neposlední řadě maximalizujeme využití našich výrobních kapacit,“ říká ředitel divize Jednoúčelové stroje Miroslav Kníže.

Divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. nabízí individuální atypická řešení na míru každého zákazníka bez ohledu na rozměry, náročnost provozu a okolního prostředí, dle podkladů zákazníka nebo na základě vlastního vývoje.

„V rámci výroby rozvaděčů zajišťujeme komplexní proces od návrhu, přes vyhotovení kompletní projektové dokumentace v ePLAN, vlastní výrobu rozvaděče včetně programování až po revizní činnost. Rozvaděče osazujeme nejmodernějšími PLC systémy. Součástí dodávky je prohlášení o shodě,“ hodnotí komplexnost služeb elektroprojektant divize Jednoúčelové stroje Jiří Prchlík.