Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Hysterická podpora e-mobility je pro průmysl zničující
Hysterická podpora e-mobility je pro průmysl zničující

Druhý nejvyšší představitel státu, předseda Senátu Parlamentu České republiky, senátor za ODS Jaroslav Kubera navštívil MOTOR JIKOV GROUP. Seznámil se s výrobním programem firmy a sešel se s předsedou představenstva a generálním ředitelem MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslavem Dvořákem.
„S panem předsedou Jaroslavem Kuberou se myslím shodujeme v mnoha věcech, ať už jde o nástup elektromobilů, filozofii budování firmy nebo signály blížící se ekonomické recese,“ uvedl generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.
Jaroslav Kubera se zajímal o podrobnosti provozu slévárny litiny MOTORU JIKOV Slévárna a.s. a zaujal ho i projekt plnicích stanic na stlačený zemní plyn, které vyrábí MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. „Myslím, že aktuální až hysterická podpora rozvoje elektromobility je pro současný fungující průmysl zničující. Podpora ekologie, tak jak to dělá MOTOR JIKOV s plnicími stanicemi CNG, je v pořádku. Nelze ale jako v případě e-mobility vyhlásit cíl, zklikvidovat si kvůli němu celý průmysl a když to nevyjde, budeme pak dělat co?“ zdůraznil během návštěvy firmy předseda Senátu Parlamentu České republiky Jaroslav Kubera.

„Dvacet let jsem pracoval ve fabrice v nákupu a prodeji. Je potřeba, aby firma byla připravena na útlum v jednom segmentu. Když to vztáhnu na metaforu s ovocným sadem, je potřeba, aby pod jabloněmi byly jahody. Když se urodí jablka, nemusí být jahody a naopak,“ řekl Jaroslav Kubera, který působil v letech 1969 – 1990 v podniku Elektrosvit Teplice.
Zatímco představitelé vlády zavírají před signály přicházející ekonomické recese oči, Jaroslav Kubera má jasno. „Ve chvíli, kdy banky začaly poskytovat záporný úrok, to byl začátek konce,“ podotkl.
Jaroslav Kubera je od roku 2018 předsedou Senátu Parlamentu České republiky (PČR), je členem ODS. Mezi lety 1994 až 2018 stál nepřetržitě v čele města Teplice, nejprve jako starosta, od roku 2001 jako primátor, od roku 2000 dosud je senátorem za obvod č. 32 – Teplice. Byl předsedou Ústavně-právního výboru Senátu PČR, od roku 2016 byl místopředsedou Senátu.