Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Do práce míří dvacet stipendistů firmy
Do práce míří dvacet stipendistů firmy

Dvacet nových zaměstnanců si vychovala firma ve stipendijním programu. Osm učňů ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště Jindřichův Hradec nastupuje po prázdninách do MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. v Soběslavi. Do provozů MOTORU JIKOV Slévárna a.s. a MOTORU JIKOV Fostron a.s. zamíří šest učňů, dva studenti z Vyšší odborné školy automobilní a technické v Českých Budějovicích a čtyři vysokoškoláci.
Praktickou závěrečnou zkoušku přímo ve výcvikovém středisku firmy v Soběslavi opět absolvovali učni oboru nástrojař ze Střední odborné školy a středního odborného učiliště v Jindřichově Hradci. Při dvoudenní zkoušce si vylosovali ze dvou zadání a vyráběli dle výkresu buď hledač středů nebo rejsek. „Myslím, že jsem praktickou zkoušku zvládnul, složité to nebylo,“ podotkl těsně před koncem zkoušky Filip Večeřa, který od srpna nastupuje do MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. na pozici dílenské kontroly kvality.
„Dostali jsme a úkol vytipovat ze stipendistů dva nástrojaře, kteří by se již v průběhu praxe mohli připravovat na pozici v kontrole kvality. Absolvovali tedy několikaměsíční přípravu a posílá oblast jakosti,“ vysvětlil odborný garant technického vzdělávání firmy Radomír Hrouda.

Kromě dvaceti stipendistů, kteří nastupují do práce, dokončili školu další čtyři, kteří ovšem pokračují v nástavbovém studiu.
Výcvikovými středisky MOTORU JIKOV prošlo i v uplynulém školním roce více než 150 učňů a studentů. Z toho bylo 44 stipendistů v pěti oborech. „Jednalo se o obráběče kovů, zámečníky, nástrojaře, mechaniky seřizovače a studenty strojní průmyslovky. Čtvrtinu stipendistů pak tvoří vysokoškoláci,“ upřesnila ředitelka rozvoje lidských zdrojů MOTORU JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.