Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Divize SOV rekonstruuje prostory a stěhuje stroje
Divize SOV rekonstruuje prostory a stěhuje stroje

Druhá polovina roku 2015 znamenala v divizi Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. řešení celé řady problémů v souvislosti s budoucím uspořádáním divize.
„Bylo potřeba vyřešit umístění obráběcích technologií přesouvaných z Českých Budějovic, například nový Chiron D 15 W Magnum pro obrábění vysokotlakých odlitků Mitsubishi. Potřebovali jsme také uvolnit prostor pro nové projekty v rámci divize SOV, které počítají například s plánem pořízení automatizované výrobní buňky pro obrábění dílů Scania Retarder a Valve Housing, na které byla společnost MJS nominována na období minimálně do konce roku 2019,“ sdělil ředitel divize SOV MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Úspěšná nominace v tvrdé konkurenci znamenala poskytnutí zásadních slev oproti současným cenám. „S tím je přímo spojená nutnost optimalizace celého výrobního procesu u těchto dílců a zároveň žádaná modernizace výroby spočívající v zavedení automatizace a robotizace do procesu obrábění a souvisejících operací,“ doplnil Jiří Slíva.

Další modernizace a optimalizace bude spočívat v pořízení ultrazvukové vícekomorové kapacitní pračky, a to nejen pro díly Retarder a Valve Housing, nýbrž pro veškeré hliníkové odlitky. Umístění těchto nových nebo přemisťovaných technologií si žádá značné zásahy do současného uspořádání velké části výrobních prostor v MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. v Soběslavi. Budoucí uspořádání musí zohlednit nové projekty, nové technologie a přitom zoptimalizovat materiálové toky a využití výrobních ploch. První etapa již vlastně začala ve druhé polovině roku 2015 prodejem a vymístěním neperspektivního projektu Vzduchová soustava, čímž došlo k uvolnění zhruba 300m2 plochy. V dalších krocích došlo k vymístění a k prodeji neefektivních a málo využívaných starších výrobních technologií a k uvolnění dalších výrobních prostor.