Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Firma darovala školám materiál a nářadí na výuku
Firma darovala školám materiál a nářadí na výuku

„Paráda, to je úplně vynikající dar,“ pochvaloval si ředitel Základní školy E. Beneše v Soběslavi Vlastimil Říha materiál pro výuku předmětu pracovní činnosti, který darovala jako každoročně společnost MOTOR JIKOV GROUP dvěma soběslavským základním školám.
„Jedná se o jednu z částí našeho systému podpory technického vzdělávání. Snažíme se tak přispět školám, aby mohly zlepšit úroveň pracovních činností a děti si více vyzkoušeli řemeslné práce,“ vysvětlila ředitelka rozvoje lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.

Složení zásilek, které školy obdržely, si určili sami pedagogové. „Letos jsme díky grantu pořídili nářadí za dvě stě tisíc korun, takže jsme si jako dar od MOTORU JIKOV přáli materiál,“ sdělil ředitel Základní školy E. Beneše Soběslav Vlastimil Říha. „Musíme jinak materiál nakupovat z peněz na pomůcky a těch, jak si dovedete představit, nikdy není dost. Za dar jsme velice vděční, navíc je vše již ve formě polotovarů, například prkna jsou ohoblovaná, takže učitel už je může žákům rovnou rozdat a nemusí ztrácet čas přípravou. Naprosto ideální,“ pochvaloval si ředitel školy, který nezapřel svou původní aprobaci právě na pracovní činnosti. „Takříkajíc dílnaři jsme tu na škole dokonce čtyři, což je trochu rarita,“ dodal se smíchem. Pracovní činnosti má v osnově soběslavská základní škola od šesté do osmé třídy.

Druhá zásilka obsahující kromě materiálu i nářadí putovala do Základní školy Komenského v Soběslavi. S jejím vyložením pomáhal i sedmák Tomáš Petrásek. „Táta pracuje v MOTORU JIKOV jako technolog. Já ještě nejsem úplně rozhodnutý, co budu dělat, ale asi bych zkusil stejnou práci, jako dělá táta,“ podotkl Tomáš Petrásek. „Společně s dětmi nyní vyrábíme pergolu na zahradu, takže se nám pochopitelně materiál i nářadí velice hodí,“ podotkl zástupce ředitele školy Josef Novotný.