Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > CNG zvyšuje konkurenční schopnost pekařů
CNG zvyšuje konkurenční schopnost pekařů

Plnicí zařízení MOTOR JIKOV COMPACT MJ05 zvítězilo v prestižní soutěži E.ON Energy Globe Award ČR 2011 v kategorii Vzduch. Je odpovědí konstruktérů a techniků naší společnosti na rostoucí poptávku motoristů po plnicích stanicích CNG. Stlačený zemní plyn je jedním z nejekonomičtějších a nejekologičtějších paliv, kterým patří budoucnost. A naše společnost s více než padesátiletou tradicí výroby legendárních kompresorů JIKOV, je na poptávku po zařízení pro plnění CNG do nádrží vozidel připravena.

V Evropě i ve světě je používání stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon motorových vozidel na vzestupu. Důraz na ekologii, bezpečnost a především hospodárnost provozu nutí výrobce hledat alternativy ke klasickým palivům. Oproti benzínu, naftě, a dokonce i LPG, má CNG o desítky procent nižší úroveň emisí, a je tedy jedním z nejekologičtějších paliv. Především ale nabízí bezkonkurenční náklady na provoz. Jen pro srovnání – zatímco při dnešních cenách ujede motorista s klasickým benzínovým motorem za tisíc korun přibližně 470 kilometrů, s CNG ujede za tisícovku až 1 250 kilometrů.

Více argumentů si můžete přečíst v článku pro profesní časopis Pekař cukrář 7/2012, který vznikl na základě prezentace Asociace NGV s názvem Snižování nákladů na pohonné hmoty použitím stlačeného zemního plynu přednášejících Ing. Jiřího Slívy a Ing. Jana Kocourka z MOTOR JIKOV Strojírenská na Dnech chleba 2012 v Pardubicích.