Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Čínští akademici chválili provozy MOTORU JIKOV
Čínští akademici chválili provozy MOTORU JIKOV

Historicky první návštěvu z Čínské lidové republiky v MOTORU JIKOV přivítal v listopadu generální ředitel firmy Miroslav Dvořák. Hosté přijeli na jeho pozvání jen týden poté, co se Miroslav Dvořák vrátil z návštěvy Číny.
„Před mou cestou do Číny jsem tuhle zemi viděl jako „divného“ konkurenta. Poznal jsem tam ale, že jde o konkurenta úplně standardního, se kterým je potřeba najít společnou řeč a komunikovat. Je vidět, že se nám to již daří, když jsme se před několika dny viděli v Číně a dnes na půdě MOTORU JIKOV,“ zdůraznil při setkání Miroslav Dvořák.

Provozy MOTORU JIKOV si prohlédli čínští akademici v čele s děkanem Fakulty ekonomiky a managementu na severočínské technické univerzitě v Pekingu profesorem Liu Yongxiang. „Musím říct, že jsme byli velmi příjemně překvapeni množstvím moderních strojů a čistotou celého výrobního procesu. Velmi působivé je široké portfolio výrobků společnosti a jejich propracování do nejmenších detailů. Je obdivuhodné, že to vše zvládáte v podstatě bez jakýchkoliv státních dotací,“ zdůraznil děkan Liu Yongxiang.

Hosté se kromě provozů společnosti seznámili i s tím, jak MOTOR JIKOV spolupracuje s vysokými a středními školami na výchově další generace techniků. „Z výsledků je vidět, že odvádíte velmi dobrou práci a neváháte do podpory vzdělávání hodně investovat,“ podotkl Liu Yongxiang.

Čínští hosté se zajímali například také o roli odborů ve vztahu ke společnosti, jaké jsou náklady společnosti či do, kterých oblastí Číny MOTOR JIKOV exportuje. Obchod firmy s Čínskou lidovou republikou činil v loňském roce 2,2 procenta celkových tržeb.

Setkání s čínskou akademickou delegací na půdě MOTORU JIKOV se účastnili Dr. Yan XU vyučující na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích, Ludmila Řeháčková z Útvaru prorektorky pro praxi a vnější vztahy VŠTE, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová, Prof. Liu Yongxiang děkan Fakulty ekonomiky a managementu North China University of Technology, generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák, akademický pracovník čínské univerzity Dr. Hao Kai a Dr. Qi Hudečková.