Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Profesní bakaláři z Plzně zamíří na praxi do MOTORU JIKOV
Profesní bakaláři z Plzně zamíří na praxi do MOTORU JIKOV

Úzkou spolupráci prohlubuje MOTOR JIKOV Group a.s. s Fakultou strojní Západočeské univerzity v Plzni, a to při přípravě nového profesního bakalářského zaměření. Firma se prezentovala během Automotive Day, při kterém se na půdě vysoké školy zájemcům o studium představily společnosti zaměřené na automotive průmysl. Návštěva však putovala i opačným směrem z Plzně do Českých Budějovic, když si výrobní prostory a pracoviště, kde budou studenti nového oboru vykonávat praxi, prohlédli děkan strojní fakulty Milan Edl, proděkan pro spolupráci s praxí fakulty strojní Jan Zdebor a proděkan pro vzdělávací činnosti fakulty strojní Jiří Staněk.

V příštím akademickém roce fakulta otevře na základě požadavků z praxe nové studijní zaměření Servis a diagnostika silničních vozidel, které připraví odborníky právě pro tuto oblast.
„Ze strany podniků z oblasti automotive, se kterými spolupracujeme, vzešel podnět na otevření tohoto profesního bakalářského zaměření. Studenti budou mít od druhého ročníku čtyři dny teoretické výuky a pátý den stráví vždy na praxi v některé z firem,” přiblížil proděkan pro studium Jiří Staněk. „Po absolvování tříletého bakalářského studia budou plně kvalifikovaní pro práci v některém z těchto podniků. Pokud budou chtít, mohou samozřejmě pokračovat v navazujícím magisterském studiu na naší fakultě,” dodal Staněk.
Na návštěvníky Automotive Day čekala řada exponátů z praxe, ukázky z činnosti firem a také možnost promluvit si s potenciálními zaměstnavateli, mezi kterými byl i MOTOR JIKOV Group a.s. Kromě toho si mohli prohlédnout zázemí fakulty a nahlédnout do laboratoří či výzkumného centra RTI.

Naše spolupráce s MOTOREM JIKOV funguje již nějakou dobu a jsme rádi, že jste zastoupeni v naší profesní radě. Umožňuje nám to aktivně naslouchat požadavkům firem. Nově vytvářený bakalářský program je právě plodem této a naši studenti z jihu Čech budou mít možnost absolvovat praxi v MOTORU JIKOV. Uvítáme i to, když odborníci z MOTORU JIKOV budou v rámci některých předmětů v rámci nového oboru přednášet,“ řekl při návštěvě firmy děkan Fakulty strojní ZČU Milan Edl.
Na konci dubna už budou mít na ZČU jasno, zda se do nového oboru přihlásilo dost zájemců a zda výuku na podzim zahájí. „Pokud tomu tak bude, chceme se v průběhu letního semestru do MOTORU JIKOV ještě jednou podívat, abychom měli vše připravené,“ podotkl Milan Edl.

„Exkurzi nabídneme i studentům, kteří si obor vyberou. Chceme, aby viděli, co jim v rámci našeho systému podpory vzdělávání můžeme nabídnout, a to od nabídky stipendií až po zpracování bakalářských prací přímo v podniku,“ zdůraznila ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.