Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Až 140 dílců během jedné minuty
Až 140 dílců během jedné minuty

Do portfolia robotizovaných pracovišť zařazuje divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. další zařízení. Je jím automat pro třídění dílců z postupové raznice pro firmu AMTEK PÍSEK.

Zcela nový typ robotizovaného pracoviště byl vyvinut na základě požadavku písecké firmy. Stroj zvládá uložit do zásobníků během jedné minuty až 140 dílců a uspoří v současné době 4 pracovníky v jedné směně, kteří se touto operací ukládání dílců do zásobníků ve firmě AMTEK zabývali.

460 kratsi strana

„V rámci jednání o spolupráci s novým zákazníkem vyvstala potřeba automatizace procesu balení. Výběrové řízení jsme vyhráli s návrhem nového typu robotizovaného pracoviště, které jsme dosud nikde neimplementovali. Na výrobě s námi spolupracovala firma Tiesse, partner i v jiných projektech,“ řekl ředitel divize Jednoúčelové stroje Miroslav Kníže.

3

Srdcem celého zařízení je robot, který třídí a polohuje dílce z postupové raznice. Pomocí dopravníků se přesouvají díly pod kamerový systém, který dává řídící impulsy robotu. Robot následně odebírá díly a ukládá je do zásobníku na otočném stole.