Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Zástupci firem automotive se sešli s ministrem
Zástupci firem automotive se sešli s ministrem

Setkání firem ze segmentu automotive z Jihočeského kraje s představiteli krajské samosprávy i státní správy a představiteli Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) se uskutečnilo v pátek 9. září v Hluboké nad Vltavou. „Cílem setkání bylo vzájemně prodiskutovat požadavky a náměty firem směrem k představitelům kraje. Dotkli jsme se problematik průmyslu 4.0, trhu práce, vzdělávání ale i dopravní infrastruktury,“ řekl viceprezident pořádajícího Sdružení automobilového průmyslu a generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.
Pozvání přijal i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Mezi opatření na podporu automobilového průmyslu vyzdvihl ministr Jan Mládek především Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro období 2014—2020, program výzkumu a vývoje TRIO, investiční pobídky a podporu rozvoje průmyslových zón. „OP PIK má oproti předešlému programu širší záběr. Opět se zaměřuje především na rozvoj inovativních technologií, které napomůžou konkurenceschopnosti malých a středních firem. Dále však podporuje masivnější zapojení veřejných univerzit a veřejných výzkumných institucí, klade větší důraz na účinné nakládání s energiemi a obnovitelné zdroje energie a nově svou pozornost zaměřuje na rozvoj sítí nové generace pro vysokorychlostní přístup k internetu,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Pozvání obdrželo devět členských firem AutoSAPu a dalších sedm nezapojených společností z oblasti automotive. Za Jihočeský kraj přijal pozvání radní pro školství Tomeš Vytiska. Pozváni byli i zástupci úřadu práce, finančního úřadu, Vysoké školy technické a ekonomické, Jihočeské hospodářské komory či policie.
Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP je zájmovým profesním sdružením českých výrobců vozidel, jejich dílů a příslušenství. Nejedná se tedy o zaměstnavatelský svaz. Do jeho činnosti jsou zapojeny i další nevýrobní organizace mající úzkou vazbu na automobilový průmysl, jedná se například o vysoké školy. AutoSAP je tedy jedinou národní asociací působící v tomto oboru. V současné době má 149 členů. Členové AutoSAP vytvářejí více než 20 % průmyslové výroby a exportu ČR a zaměstnávají přes 115 000 pracovníků.