Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV rozšiřuje spolupráci s americkým výrobcem golfových vozíků
MOTOR JIKOV rozšiřuje spolupráci s americkým výrobcem golfových vozíků

Golfové vozíky největšího světového výrobce americké společnosti E-Z-GO budou mít i v následujících třech letech komponenty vyrobené v MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. divizi Průmyslové výrobky (PV). Obě strany se dohodly na prodloužení smlouvy, která vyprší letos v prosinci. Zároveň se firma bude podílet na dodávce dílů pro nový projekt společnosti E-Z-GO, kterým je velká terénní čtyřkolka Mongoose.
Objem obchodů jihočeské společnosti s americkým partnerem by tak během pěti let měl narůst o sto milionů, a to na 220 milionů korun ročně. „Dlouhodobá spolupráce podpořená kvalitními dodávkami, dobrou komunikací a technickou podporou z naší strany nese ovoce. V tomto případě nejen v podobě prodloužení stávajícího kontraktu za výhodných podmínek, ale i v rozvinutí spolupráce. Pro nás to znamená hledání nových kvalifikovaných zaměstnanců a investice do nákupu obráběcích center a soustruhů,“ zdůraznil generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Kontrakt počítá s tříletou dodávkou závěsů kol, brzdových bubnů a pedálových sestav. „Úspěchem je i zachování dohodnutých cen, protože u dlouhodobých kontraktů bývá tlak na jejich snížení. Novinkou kontraktu bude uplatňování materiálových doložek. Věříme, že to pro nás bude výhodné. Ceny materiálů jsou vázané na světové trhy a v průběhu let se mění, což bude nyní zohledněno,“ vysvětlil ředitel divize PV MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Milan Vančata.

MOTOR JIKOV spolupracuje s E-Z-GO také v technické rovině, když poskytuje konstruktérskou a technickou pomoc při vývoji nových produktů. Díky této spolupráci získala jihočeská společnost nový kontrakt na výrobu dílů pro utility terrain vehicle (UTV) Mongoose. „Jedná se o velkou zakázku. Nabízeli jsme výrobu celkem sedmi dílů a všech sedm jsme po jednáních získali. Některé z dílů se budou do Mongoose montovat dvakrát některé čtyřikrát, což objem výroby navýší,“ dodal Milan Vančata.

E-Z-GO vyrábí golfové vozíky v Augustě ve státě Georgia od roku 1954. Kromě golfových nabízí také účelové vozíky pro využití v logistice, zdravotnictví, gastronomii či myslivosti. Od roku 1961 je součástí společnosti Textron.