Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Akvizice Volkswagenu přinese firmě nové obchody
Akvizice Volkswagenu přinese firmě nové obchody

Německá automobilka Volkswagen, pod níž spadají značky Scania a MAN, se dohodla na partnerství s americkým výrobcem nákladních vozů Navistar International. Volkswagen bude Navistaru dodávat motory a koupí v americké firmě 16,6 procenta akcií.
Akvizice německého koncernu se pozitivně projeví i na obchodech MOTORU JIKOV GROUP. „Pro nás jako dodavatele součástí pro motory vozů značek Scania a MAN to představuje v budoucnu další nárůst objemů obchodů. Už nyní je plánován v souvislosti s novou platformou převodovek a motorů v rámci divize Truck & Bus koncernu VW, která zahrnuje zmíněné značky Scania , MAN a užitkové vozy VW, postupný nárůst dodávek minimálně o třicet procent od roku 2018, kromě plánovaného postupného nárůstu objemu dodávek dílců na nový nákladní vůz Scania, který byl uveden na trh na konci srpna. Vstup Volkswagenu do Navistar pak znamená další potenciální navýšení o dalších přibližně třicet procent,“ uvedl ředitel pro řízení projektů MOTOR JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil.

MOTOR JIKOV Group je v současnosti dodavatelem necelých 80 dílů na motory a převodovky staré a nové generace vozů Scania a od letošního roku i vozů MAN, kdy došlo k využití a naplnění plánovaných synergií v rámci vývoje a nákupů komponent obou výrobců. Navýšení objemu výroby dílců pro motory a dodávky pro společnost Navistar se bude týkat cca 30 dílců.

Volkswagen je největším výrobcem osobních aut v Evropě a druhým největším na světě. Hodlá se ale stát i předním globálním hráčem na trhu s nákladními vozy a již dříve získal většinové podíly ve firmách MAN a Scania. Navistar se snaží získat partnera, který by mu pomohl s finančně náročným vývojem motorů splňujících čím dál přísnější emisní normy. Pro Volkswagen je Navistar atraktivní, protože má v Severní Americe rozsáhlou síť prodejců.