Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV nabízí praxi studentům VŠTE
MOTOR JIKOV nabízí praxi studentům VŠTE

„MOTOR JIKOV je zajímavá a perspektivní firma, která se má kam posouvat, ale nemůže to dělat bez mladých lidí, jako jste vy. Potřebujeme kvalifikované strojaře do konstrukce, technologie i montáží. Nabízíme vám výzvu a je jen na vašich schopnostech a dovednostech, jak se s ní popasujete,“ oslovil studenty prvního ročníku bakalářského studia oboru Strojírenství na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích ředitel pro projektové řízení MOTOR JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil v rámci prezentace firmy. Ta byla součástí dlouhodobé spolupráce VŠTE a holdingu MOTOR JIKOV GROUP.
„Absolvování odborné praxe u nás je pro vás samozřejmě výhodou. Máme navíc s kolegy již zkušenosti s vedením diplomových prací a rádi vám budeme k dispozici. Po skončení školy najdou šikovní lidé v MOTORu JIKOV vždy uplatnění i prostor pro růst. Já jsem například začínal na postu technologa, kolega Martin Dvořák, který je dnes ředitelem divize Formy MOTOR JIKOV Fostron a.s., nastupoval do firmy jako konstruktér,“ zdůraznil v rámci přednášky Tomáš Prášil.

VŠTE se od ostatních českých vysokých technických škol liší svým výrazným zaměřením na praxi. Přímo do osnov posledních ročníků je zahrnut v Česku nadstandardní jeden semestr odborné praxe a spolupráce s vybranými firmami podle studijních oborů je rysem celého studia. První kontakt s praxí a řada týdnů odpracovaných v provozech nebo kancelářích pak zvyšuje šance absolventů při hledání prvního zaměstnání. Stejně jako při dalším studiu, když se pro něj rozhodnou. „Teorie a vysoká odbornost je základem, první kontakt s praxí pak nespornou výhodou. Je to vstupenka na trh práce,“ říká rektor Marek Vochozka.

To potvrzuje i Věra Vrchotová, ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. „Studenti se seznamují s naším prostředím a po absolvování školy jsou připraveni se plynule zařadit do pracovního procesu. Výrazně se tím zkracuje čas jejich adaptace a s ním spojené náklady. A protože odbornou povinnou praxí jich u nás projde víc, než potřebujeme každoročně přijmout, ovlivňujeme pozitivně i trh práce, neboť se na něj dostávají absolventi s odbornou praxí v technickém oboru. Tedy absolventy, po kterých je poptávka,“ říká Věra Vrchotová.