Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Firma se s odbory dohodla, na mzdy jde o 6,9 milionu více
Až 140 dílců během jedné minuty

Do portfolia robotizovaných pracovišť zařazuje divize Jednoúčelové stroje společnosti MOTOR JIKOV Fostron a.s. další zařízení. Je jím automat pro třídění dílců z postupové raznice pro firmu AMTEK PÍSEK.

Zcela nový typ robotizovaného pracoviště byl vyvinut na základě požadavku písecké firmy. Stroj zvládá uložit do zásobníků během jedné minuty až 140 dílců a uspoří v současné době 4 pracovníky v jedné směně, kteří se touto operací ukládání dílců do zásobníků ve firmě AMTEK zabývali.

460 kratsi strana

„V rámci jednání o spolupráci s novým zákazníkem vyvstala potřeba automatizace procesu balení. Výběrové řízení jsme vyhráli s návrhem nového typu robotizovaného pracoviště, které jsme dosud nikde neimplementovali. Na výrobě s námi spolupracovala firma Tiesse, partner i v jiných projektech,“ řekl ředitel divize Jednoúčelové stroje Miroslav Kníže.

3

Srdcem celého zařízení je robot, který třídí a polohuje dílce z postupové raznice. Pomocí dopravníků se přesouvají díly pod kamerový systém, který dává řídící impulsy robotu. Robot následně odebírá díly a ukládá je do zásobníku na otočném stole.