Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Zaměstnanci společností holdingu si polepší ve čtyřech oblastech
Zaměstnanci společností holdingu  si polepší ve čtyřech oblastech

Ročně dají společnosti holdingu MOTOR JIKOV GROUP na mzdové prostředky pro zaměstnance o 7,8 milionu korun více. Jde o jeden z bodů dohodnutých při kolektivním vyjednání mezi vedením společnosti a zástupci odborů. Nová kolektivní smlouva platí od 1. 4. 2018 do 31. 3. 2019.
Hned ve čtyřech oblastech mohou zaměstnanci společností holdingu počítat s vyšší částkou, která skončí na jejich kontě. „Jde o mzdy, odměny za plnění vybraných ukazatelů plánu společnosti, benefitní poukázky a penzijní připojištění,“ shrnula personální ředitelka MOTORU JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová.
Po loňském plošném zvyšování mezd, se rozhodl generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. opět vrátit k individuálnímu přístupu. „Díky tomu se nám podaří ocenit lidi šikovné, pracovité a loajální, kteří si zvýšení mzdy jistě zaslouží. Zvyšování bylo individuální s ohledem na zastávanou profesi s cílem přidat skupině zaměstnanců, která měla dosud nižší mzdy,“ zdůraznil generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Z celkových 7,8 milionů korun ročně jde nejvíce na mzdové prostředky v MOTORU JIKOV Strojírenská a.s., a to 3,9 milionu korun. V MOTORU JIKOV Slévárna rozdělí navíc 2,7 milionu korun a v MOTORU JIKOV Fostron a.s. 1,2 milionu korun.
Novinkou, vzešlou z kolektivního vyjednávání, je navýšení odměn za plnění vybraného ukazatele plánu společnosti, které se vyplácejí dvakrát ročně. Konkrétně se u každého pásma zvyšovala částka o pět set korun.
Příspěvek na penzijní připojištění zaměstnancům, kteří ve firmě pracují déle, než tři roky se rovněž zvyšuje, a to ze 700 na 800 korun měsíčně. Více dostanou i zaměstnanci, kteří jsou ve firmě teprve rok. Těm zaměstnavatel každý měsíc pošle na účet penzijního připojištění 400 korun.

Již třetím rokem po sobě přistoupily společnosti holdingu ke zvýšení hodnoty benefitních poukázek, které dostávají zaměstnanci jednou ročně. Zaměstnanci, kteří jsou v pracovním poměru alespoň jeden rok, získali poukázky v hodnotě 1500 korun – k využití na sportovní aktivity, péči o zdraví nebo kulturní vyžití. Pokračuje také podpora volnočasových aktivit zaměstnanců v režii firmy. Nabídka tak zůstává přístupná všem zaměstnancům.