Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Už tento pátek startujeme na New Energies Rallye Český Krumlov
Už tento pátek startujeme na New Energies Rallye Český Krumlov

MOTOR JIKOV se ve dnech 2. a 3. 5. zúčastní mezinárodní automobilové soutěže New Energies Rallye Český Krumlov. Do startovního pole se zařadí i dvě jeho posádky s vozy na CNG.

Na start alternativních pohonů nastoupí MOTOR JIKOV v Táboře se dvěma vozy s  pohonem na zemní plyn (CNG). Passat bude řídit Lukáš Vosecký v doprovodu navigátorky Lenky Mikulenkové, do Citigo zasednou Jan Kocourek a Andrea Homolová. Honza je již zkušený jezdec, soutěže se účastní pravidelně od jejího počátku a z loňského kola si přivezl prvenství.

„Ve srovnání s minulými ročníky je letos konkurence zase o něco větší, přesto máme ambice umístit se na stupni vítězů,“ říká Jan Kocourek a dodává „V soutěži jde hlavně o to, jet po předepsanou dobu stanovenou rychlostí, udržet časové limity a spotřebovat přitom co nejméně paliva. Chce to hodně soustředění.“

Součástí soutěže jsou hvězdicové jízdy a jízdy pravidelnosti s vloženými testy pravidelnosti. Vozy dojedou do cíle v Jelení zahradě v Českém Krumlově v sobotu v odpoledních hodinách. Zde také proběhne vyhlášení výsledků a předání cen.

Všem účastníkům soutěže přejeme šťastný dojezd do cílové rovinky!