Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Stánek MOTOR JIKOV přilákal stovky studentů
Stánek MOTOR JIKOV přilákal stovky studentů

Jihočeský strojírenský holding se i letos zapojil do celostátní výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích, která proběhla v prvním říjnovém týdnu.
V uplynulých dvou letech se MOTOR JIKOV na této výstavě prezentoval robotem hrajícím šachy a autodráhou se znaky CNG (alternativní pohon na stlačený zemní plyn). Letos zvolil pro svou expozici klasický soustruh a umožnil tak návštěvníkům stánku vyzkoušet si svoji manuální zručnost u konvenčního stroje.

„Jsme jedna z mála českých strojírenských firem, která se může pochlubit nepřetržitou existencí trvající 115 let. Touto expozicí chceme naši tradici dokreslit, a zároveň poukázat na skutečnost, že vzdělávání mladých perspektivních lidí je pro nás jednou z priorit i do budoucna,“ vyjádřil se ke koncepci expozice generální ředitel MOTOR JIKOV Group Ing. Miroslav Dvořák. Dodejme, že exponát na výstavu připravili studenti VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice v rámci své odborné praxe ve firmě MOTOR JIKOV.

Na výstavu do jihočeské metropole se každoročně sjíždějí desítky středních škol, učilišť, VOŠ a dalších typů škol z celé ČR, aby zde představily své obory žákům základních škol. Především budoucí absolventi 9. tříd a jejich rodiče mají na výstavě možnost vybrat si střední školu s odpovídajícím odborným zaměřením. U jednotlivých stánků mohou získat potřebné informace od zástupců škol i firem, pedagogických pracovníků, zástupců úřadů práce a pedagogicko-psychologických poraden, ale i od samotných studentů, kteří na výstavě zastupují svoji školu.

„V posledních letech zaznamenáváme rostoucí zájem mladých lidí o svoji profesní budoucnost. Nejčastější dotazy žáků se týkají nejen výše možného výdělku, který jim daná práce přinese, ale i potenciálního profesního růstu,“ uvedla ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů Ing. Věra Vrchotová. „V rámci našich výcvikových středisek se snažíme všem studentům poskytnout tolik odborných dovedností, aby se po absolvování školy na trhu práce co nejlépe uplatnili,“ dodala Vrchotová.

Brány českobudějovického Výstaviště se v rámci jubilejní výstavy otevřely více než 7 000 návštěvníkům.