Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Motoristé už brzy natankují CNG u dálnice D5
Motoristé už brzy natankují CNG u dálnice D5

U vjezdu do průmyslové zóny Mexiko u Nýřan na Plzeňsku vyrůstá další veřejná plnicí stanice CNG z produkce MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. „Jde o výborně zvolené místo nedaleko Plzně na sjezdu z dálnice D5 vedoucí z Prahy do Rozvadova. V tuto chvíli vrcholí příprava přípojek a místa pro instalaci stanice. Dokončení včetně všech zkoušek a kolaudace předpokládáme v druhé polovině ledna,“ uvedl ředitel MOTORu JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Čerpací stanice bude bezobslužná, vybavená platebním terminálem pracujícím s podnikovými čipy, CNG kartami i kartami bankovními VISA a EC/MC. „Součástí řešení je i osvětlení stanice, což poskytne motoristům pohodlný přístup ke stanici i k její obsluze v nočních hodinách,“ řekl za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jaroslav Vohnout.
Jádrem zařízení je kompresorová stanice vybavená jedním kompresorem o výkonu 159 metrů krychlových za hodinu a zásobníkem o geometrickém objemu 2 240 litrů. „Stanice bude připravena i na pozdější zvýšení výkonu i objemu zásobníku na dvojnásobek. Oboustranný výdejní stojan bude vybaven dvěma hadicemi s koncovkami NGV1 a jednou s koncovkou NGV2,“ doplnil Jaroslav Vohnout.
MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. plánuje v příštím roce dokončení i dalších CNG stanic. „Nýřanská stanice je jedním z řady plánovaných CNG projektů, pro rok 2015 jich bude minimálně deset,“ zdůraznil Jiří Slíva.

V listopadu otevřel MOTOR JIKOV třetí veřejnou CNG plnicí stanici na jihu Čech, a to v Českém Krumlově. Před dokončením je nyní instalace vnitropodnikové stanice MJ Variant Plus v dolním areálu MOTORu JIKOV v Českých Budějovicích.