Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV podepsal memorandum o spolupráci s vládou Sverdlovské oblasti
MOTOR JIKOV podepsal memorandum o spolupráci s vládou Sverdlovské oblasti

Jihočeský strojírenský a slévárenský holding MOTOR JIKOV GROUP a ministerstvo průmyslu a vědy Sverdlovské oblasti Ruské federace uzavřely 12. července Memorandum o spolupráci. Cílem pětiletého memoranda je rozšíření využívání zemního plynu (CNG) v dopravě a rozvoj trhu v oblastech výstavby, výroby a obsluhy CNG čerpacích stanic ve Sverdlovské oblasti.

MOTOR JIKOV GROUP dnes patří v oblasti CNG technologií a využití stlačeného zemního plynu v dopravě mezi přední české společnosti, kterým se podařilo vyvinout vlastní produkt a uspět s ním na zahraničních trzích. Novým kontraktem nyní vstupuje i na perspektivní trhy Ruské federace.

„Budováním sítě stanic na CNG se intenzivně zabýváme již tři roky a expanze na ruský trh je pro nás obrovská výzva. Pro optimální využití zemního plynu v tamní dopravě je potřeba věnovat patřičnou pozornost zejména výběru technologií pro CNG čerpací stanice s ohledem na atypické klimatické a geografické zvláštnosti Sverdlovské oblasti, Uralu a západní Sibiře,“ konstatuje předseda představenstva a generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Obsah memoranda se dále věnuje průzkumu infrastruktury vybraných lokalit pro výstavbu pilotních modelových CNG čerpacích stanic na území Sverdlovské oblasti a posouzení případného vybudování společného česko-ruského podniku.

„Jsme přesvědčeni, že zemní plyn má ve Sverdlovské oblasti, stejně jako v jiných částech světa, perspektivní budoucnost. To nám nabízí široké pole působnosti. Každopádně máme pro právě zahájené pětileté období ambiciózní cíle. Věřím, že tato spolupráce přispěje k posílení obchodně ekonomických vztahů Česka a Ruské federace,“ dodává Dvořák.