Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV GREEN a.s. na návštěvě v Japonsku
MOTOR JIKOV GREEN a.s. na návštěvě v Japonsku

Zástupci společnosti MOTOR JIKOV GREEN a.s. navštívili sídlo společnosti YAMABIKO Corporation a také dva výrobní závody ve městě YOKOSUKA a MORIOKA. Cílem této návštěvy bylo setkání s prezidentem společnosti p. Nagao, stejně jako prohloubení vědomostí týkající se výrobků a použitých technologií ve výrobcích společnosti YAMABIKO, známých pod značkami ECHO a SHINDAIWA. Součástí návštěvy byly i praktické zkoušky, stejně jako testy proti konkurenčním strojům, které ukázaly mimořádný výkon výrobků ECHO a SHINDAIWA. Informace týkající se špičkových technologií a perfektní kvality výrobků se potvrdily při osobní návštěvě v závodě YOKOSUKA, sídlící nedaleko TOKYA, která zásobuje ostatní továrny zejména precizními odlitky a tepelně opracovanými díly. Továrna v YOKOSUCE se pyšní nejedním patentovaným technologickým postupem, které dodávají výrobkům ECHO punc jedinečnosti. Sousedící dceřiná společnost OPPAMA zásobuje montážní linky součástmi elektronického zapalování.

YAMABIKO20130408_051046

Závod MORIKA, vzdálený cca 500 km severně od TOKYA, je hlavním montážním závodem celého uskupení YAMABIKO Corporation. Je zde montován téměř kompletní sortiment ručního motorového nářadí ECHO a SHINDAIWA. V tomto výrobním závodě je kladen enormní důraz na zmetkovost. Úspěšnost tohoto úsilí dokazuje 100% úspěšnost odhalených vad a to v množství 9 ks z 1000 ks. Součástí komplexu je obrovská montážní a výrobní hala, ve které se dokončují výrobní procesy mnoha součástek vyžadující maximální přesnost, jako jsou například písty, u kterých je garantována přesnost v rozmezí 5 -15 mikronů, kterou žádný jiný výrobce není schopen garantovat. Dále se zde nachází linka pro výrobu plastových dílů vyráběných různými technologiemi – litím do formy, foukáním a lisováním. Z montážní linky každou minutu odchází několik desítek smontovaných strojů k finální kontrole. Každý stroj je 100% odzkoušen a seřízen. Je zde také umístěno hlavní logistické centrum.

Návštěva výrobních závodů YAMABIKO potvrdila očekávání o japonské přesnosti, organizovanosti a důslednosti. Kompletní výrobní proces je naprosto soběstačný. Společnost YAMABIKO vyrábí 99 % použitých dílů ve vlastních výrobních závodech. Jedná se o součásti motorů, ale například i plastové kryty, nádrže atd. Výsledkem těchto všech aspektů jsou prvotřídní výrobky ECHO a SHINDAIWA, jichž výhradním dovozcem pro český a slovenský trh je společnost MOTOR JIKOV GREEN a.s.