Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV byl partnerem letošního ročníku Rallye Český Krumlov 2012
MOTOR JIKOV byl partnerem letošního ročníku Rallye Český Krumlov 2012

Jihočeská společnost MOTOR JIKOV Group a.s. byla partnerem letošního již 40. ročníku populární soutěže Rallye Český Krumlov, který proběhl na silnicích dvou okresů jižních Čech ve dnech 25. – 26. května. V rámci populární motoristické akce představila fandům motoristického sportu firemní vůz Volkswagen Passat 1,4 TSI EcoFuel s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG) a plnicí jednotku COMPACT MJ05.

„Společnost Motor Jikov byla u soutěže Rallye Český Krumlov v letech 1990 – 95 v roli generálního partnera. Letos jsme se rozhodli, na počest jubilejního 40. ročníku, toto partnerství obnovit. Firma MOTOR JIKOV GROUP má k automobilovému průmyslu velmi blízko. Více než 50 % naší produkce je určeno právě pro automobilový průmysl a v posledních letech se intenzivně věnujeme vývoji a výrobě plnicích zařízení na stlačený zemní plyn pro domácnosti, živnostníky a firmy, které jezdí auty s tímto pohonem,“ vyjádřil se k partnerství soutěže předseda představenstva a generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Hybridní vozy a elektromobily mohli návštěvníci rallye vidět a dozvědět se víc o jejich přednostech na českobudějovickém výstavišti a na parkovišti v Jelení zahradě pod českokrumlovským zámkem v rámci akce nazvané 1. Rallye Český Krumlov Electric and New Energies.

MOTOR JIKOV byl partnerem letošního ročníku Rallye Český Krumlov 2012

„Alternativní ekologické pohony byly tématem Rallye Český Krumlov historicky poprvé a milovníci rychlých kol projevili o takto poháněné vozy velký zájem. Auta si projela také první rychlostní zkoušku na českobudějovickém Výstavišti, závodů jako takových se ale neúčastnila,“ řekl ředitel divize Speciální obrábění a výroba společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva. Právě tato společnost se sídlem v Soběslavi plnicí zařízení COMPACT MJ05 vyvinula, vyrábí a dodává na trh.

Kromě Volkswagen Passat 1,4 TSI EcoFuel s pohonem na stlačený zemní plyn včetně plnicí stanice, které při soutěži představili zástupci firmy MOTOR JIKOV Group a.s., byly k vidění např. vozy Toyota Prius plug-in hybrid, Peugeot 3008 Hybrid4, Peugeot 508 RXH, elektromobil Peugeot iOn nebo elektromobil Smart ED.

Soutěžící vozy nabízely podívanou v pátek během testovacích rychlostních zkoušek a super speciální rychlostní zkoušky na Výstavišti České Budějovice. Ze startovací rampy v Jelení zahradě vyjelo první auto v pátek v odpoledních hodinách a zahájilo tak první etapu uzavřených rychlostních zkoušek na silnicích okresů Český Krumlov a České Budějovice, s cílem na českobudějovickém Výstavišti. Odtud pak v sobotu ráno odstartovala druhá etapa, ve které čekalo soutěžící dalších sedm měřených uzavřených rychlostních zkoušek v Českém Krumlově a v odpoledních hodinách na Lipensku.

Na jezdeckém poli se utkaly o vítězství letošního ročníku také historické vozy. Zvítězili Miroslav Janota s Lukášem Vyoralem s vozem Opel Kadett Coupe, druhé místo obsadila posádka Jan Krejča a Pavel Šárka se Škodou 130 LR a bronzová pozice patřila Michalu Hylánovi a Martinovi Mikulkovi se Škodou Favorit 136 L.

Vítězi samotné rallye letošní jubilejní 40. Rallye Český Krumlov se stali Jan Kopecký a Pavel Dresler na tovární Škodě Fabia S2000. Druhé místo se ztrátou necelé minuty získali Roman Kresta s Petrem Grossem, rovněž na Fabii S2000, třetí příčku obsadili Václav Pech s Petrem Uhlem na Mini John Cooper Works S2000.

Ocenění si ale odvezli i všichni majitelé vozů s alternativním pohonem. „Program letošní Rallye Český Krumlov zpestřila prezentace hybridních vozů a elektromobilů. Po celé dva dny se na nás mohli návštěvníci rallye obracet s dotazy týkajícími se pořízení a provozu automobilu s alternativním pohonem, v případě zájmu jsme jim umožnili testovací jízdu,“ dodal Jan Kocourek, referent prodeje společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Rallye Český Krumlov je zařazena do seriálu FIA Evropského poháru – region Central, dále do Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a Rally Legend. Se svou tradicí čtyřiceti již uskutečněných ročníků s datem založení 1971 patří Rallye Český Krumlov mezi tři nejstarší aktivní automobilové soutěže v Čechách. O kvalitě pořadatelské sboru svědčí i opakovaně vysoké hodnocení soutěže pozorovateli FIA, kdy byla v letech 2010 a 2011 hodnocena jako nejlepší rallye v rámci Evropského poháru FIA.