Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Miroslav Dvořák řídil valnou hromadu sdružení AutoSAP
Miroslav Dvořák řídil valnou hromadu sdružení AutoSAP

Epidemiologická situace donutila sdružení AutoSAP uspořádat 93. valnou hromadu formou online. Řídícím jednání byl jako první viceprezident sdružení Miroslav Dvořák, generální ředitel MOTORU JIKOV Group.

„Nejen že jsme se nemohli potkávat, museli jsme řešit i fakt, že od března jsme pracovali bez prezidenta B. Wojnara, který na základě ukončení činnosti ve Škodě Auto, skončil i v čele sdružení AutoSAP.

Představenstvo muselo ve složité situaci řídit úřad sdružení, probíhala jednání s vládou ohledně pokračování Antiviru a jeho překlopení do kurzarbeitu, získání optimálních podpor pro autoprůmysl, nastavení povinného testování, kompenzace, motivace pro očkování, případně i pomoc při řešení výrobních výkyvů, které se kromě covidu připojily. Vyvstaly i další problémy jako přerušení dodavatelských řetězců, nedostatek surovin, čipů, zvýšení cen vstupů atd…
To vše vedlo k semknutí a sjednocení názoru představenstva i na otázky budoucího vývoje a strategie sdružení,“ zdůraznil ve své řeči k účastníkům valné hromady Miroslav Dvořák.

Do čela AutoSAPu si jeho členové zvolili na uvolněný post prezidenta zástupce Škody Auto Martina Jahna. Ten se na post prezidenta vrátil po pěti letech. Ve funkci působil již v období let 2009 – 2016.

Miroslav Dvořák zdůraznil výjimečnou pozici sdružení AutoSAP. „Autoprůmysl byl během uplynulého roku jedním z nejbezpečnějších míst, co se šíření covidu týká. Rád bychom vás poprosil, abyste v tomto úsilí nepolevili, přesvědčovali lidi o nutnosti očkování, dbali na prevenci a kontrolu. Bohužel se můžeme spoléhat jen sami na sebe… Zaměstnáváme 180 tisíc lidí, ovlivňujeme celkem půl milionu pracovních míst, podílíme se čtvrtinou na českém exportu! Máme tedy velkou sílu, prosadit věci, které jsou pro nás důležité,“ uvedl Miroslav Dvořák.