Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Manažer kvality roku 2013 zastupuje firmu MOTOR JIKOV Group a.s.
Manažer kvality roku 2013 zastupuje firmu MOTOR JIKOV Group a.s.

Česká společnost pro jakost vyhlašuje každoročně soutěž Manažer kvality roku, jejímž cílem je ocenit nejlepší výsledky manažerů kvality v ČR a veřejně je prezentovat. Titul Manažer kvality roku 2013 získal Ing. Jiří Dráb ze společnosti MOTOR JIKOV Group a.s.

Vedení společnosti MOTOR JIKOV Vás do soutěže nominovalo za Vaše mnohaleté efektivní působení v oblasti kvality. Co pro Vás tento titul znamená?

Znamená pro mě ohodnocení mé dosavadní práce a zároveň zpětnou informaci o tom, že to, co dělám a čemu věnuji veškeré své pracovní zaměření, má smysl a je přínosem pro celou organizaci. Zároveň je pro mě motivací pro další období.

1

Co Vám naopak udělalo v roce 2013 největší radost, co se Vám podařilo ať již v pracovním, nebo i v soukromém životě?

Konstatovat co mi udělalo největší radost je obtížné, protože činnosti v oblasti kvality přinášejí řadu drobných úspěchů, na kterých je ale postaven stálý rozvoj a zlepšování systému managementu kvality. Proto mám radost např. z toho, že jsme v roce 2013 rozšířili systém kvality na novou výrobní technologii pro automobilový průmysl a tento systém prošel následně úspěšně certifikací i zákaznickým auditem, že jsme úspěšně absolvovali všechny certifikace, že jsme dobře hodnoceni při odběratelských auditech atd. Totéž lze říci i o radostech v soukromém životě, který se skládá z drobných radostí, o které se rád dělím s celou rodinou a přáteli.

Soutěž Manažer kvality roku je vyhlašována v návaznosti na mezinárodní cenu European Quality Leader, udělovanou Evropskou organizací pro kvalitu (EOQ). Výsledky jsou vyhlášeny každoročně v rámci Měsíce kvality a Evropského týdne kvality v ČR.