Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > MOTOR JIKOV je lídrem ve stavbě velkých CNG stanic na jihu
MOTOR JIKOV je lídrem ve stavbě velkých CNG stanic na jihu

Již devět velkých veřejných CNG plnicích stanic vybudovala MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Naposledy na sklonku loňského roku předala do užívání stanici na Prachaticku. Na jihu Čech je MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. největší průkopníkem na poli CNG. Vybudovala většinu ze sedmi velkých veřejných stanic.

„Koncem listopadu 2016 jsme předali v pořadí devátou velkou veřejnou CNG stanici. Zákazníkem tentokrát byla společnosti E.ON Energie, a.s.,“ informoval ředitel Divize Montáže MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Stanice je umístěna na čerpací stanici pohonných hmot u firmy STS Prachatice v Těšovicích. „Pro oblast Prachaticka a Šumavy je to jistě vítaná novinka, protože je umístěna v blízkosti významné křižovatky silnice 141, spojující Prachatice, Písek a Prahu, a silnice 145, která spojuje České Budějovice s Vimperkem. Pro řadu motoristů je to proto vítané místo čerpání CNG při cestě na hraniční přechod Strážný nebo na Šumavu,“ zdůraznil Jiří Slíva. Před otevřením těšovické stanice museli motoristé směřující na Šumavu doplňovat plyn buď v Písku, nebo Českých Budějovicích.

„CNG stanice je vybavena kompresorem J. A. Becker o výkonu 190 Nm3/hod, třístupňovým zásobníkem o geometrickém objemu 2.240 l a oboustranným výdejním stojanem s integrovaným platebním terminálem s možností platby CNG i bankovními kartami,“ popsal technické specifikace stanice za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jaroslav Vohnout.

MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. vyvíjí, vyrábí a dodává na trh kompletní sortiment plniček CNG. Kromě veřejných také stanice vnitropodnikové či domácí, o které mají zájem především společnosti provozující mimo silničních vozidel také vysokozdvižné vozíky a jinou manipulační techniku na CNG.