Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Kolektivní smlouva v MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. je podepsána
Kolektivní smlouva v MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. je podepsána

Generální ředitel MOTORU JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák a předseda odborové organizace ZO OS KOVO LADA Soběslav Josef Moc podepsali kolektivní smlouvu pro aktuální období pro MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Firma po dohodě s odbory navýší objem mzdových prostředků pro letošní rok o 1,7 milionu korun. Vyšší je také příspěvek na benefitní kartu, letos dostal každý zaměstnanec 2000 korun. Většina dalších podmínek zůstává na základě shody obou stran nezměněna.

Jednání s druhou odborovou organizací působící v holdingu ZO OS KOVO MOTOR JIKOV pokračují. Shodu neznamenalo ani jednání před nezávislou zprostředkovatelkou. „S ohledem na nestabilní vývoj cen energií a vstupních výrobních komodit, nižší růst odvětví automotive a v neposlední řadě výhled hospodaření společnosti MOTOR JIKOV na rok 2022 zohledňující nárůst mezd a cen energií doporučuji nezatěžovat společnost MOTOR JIKOV plošným navyšováním mezd a stanovení minimální výše 1 300 Kč,“ konstatovala zprostředkovatelka. Průměrné navýšení mezd v holdingu MOTOR JIKOV GROUP je přitom vyšší než odbory požadovaných 1300 korun. „Nemůžeme ale přistoupit na plošné zvyšování. Aktuálně se navýšení mezd týká již tří čtvrtin zaměstnanců,“ zdůraznil Miroslav Dvořák.

Odborové organizace vstupovaly do jednání společně nicméně názory na dohodu se v průběhu jednání rozešly. „Jsme přesvědčeni o tom, že uzavření samostatné kolektivní smlouvy nezpůsobí žádné komplikace zaměstnancům MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. ani ostatním zaměstnancům skupiny MOTOR JIKOV GROUP. Zaměstnanci MJS Soběslav jsou odborově organizováni téměř výhradně v odborové organizaci LADA Soběslav a jejich pracoviště i výrobní program jsou odlišné a oddělené od „budějovické“ části skupiny MOTOR JIKOV GROUP,“ uvedla personální ředitelka MOTORU JIKOV Group a.s. Iva Fantyšová.

„Věříme, že je i nadále snahou a cílem obou odborových organizací i firmy udržení sociálního smíru, zajištění dobrých podmínek pro zaměstnance a zachování ekonomické stability zaměstnavatele. Toho lze dosáhnout, při vzájemném respektu všech zúčastněných, i při existenci více samostatných kolektivních smluv,“ dodala personální ředitelka.