Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Díky modernizaci energetické infrastruktury ušetří firma přes polovinu ztrát elektrické energie
EXCELENCE 2012 Sektorové radě pro strojírenství

Zástupci Sektorové rady pro strojírenství převzali diplom EXCELENCE za aktivní podporu rozvoje technických oborů a řešení disproporcí na trhu práce. Diplom získalo 5 sektorových rad z celkových 29.

„Největší problém vidíme v nedostatku technicky vzdělaných lidí ve strojírenských oborech. Prostřednictvím sektorových rad usilujeme o navazování úzké spolupráce škol a zaměstnavatelů, státní správy a úřadů práce. Naším cílem je zvýšit atraktivitu technických oborů, zajistit firmám dostatečný počet kvalitních absolventů a zaměstnanců a posílit další vzdělávání v těchto oborech,“ řekla Věra Vrchotová, předsedkyně Sektorové rady pro strojírenství a ředitelka pro vzdělávání ve firmě MOTOR JIKOV Group a.s. při převzetí diplomu Excelence. Dodala, že v rámci Sektorové rady pro strojírenství spolupracuje MOTOR JIKOV například se Svazem průmyslu a dopravy ČR, Hospodářskou komorou ČR, orgány státní správy a úřady práce.