Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV GROUP > REPORT > Úspěšní absolventi dostali hodinky a nastoupili do firmy
Úspěšní absolventi dostali hodinky a nastoupili do firmy

Dokončili školu a práci mají jistou, a to díky stipendijnímu programu MOTOR JIKOV GROUP. Pětice absolventů třídy 3ZON Střední průmyslové školy automobilní a technické v Českých Budějovicích prošla při praxi stipendijním programem holdingu MOTOR JIKOV GROUP. Díky tomu mají všichni po dokončení školy jistý nástup ve společnostech holdingu a jako třešničku na dortu převzali značkové hodinky s logem firmy od generálního ředitele MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslava Dvořáka, a to při příležitosti předání výučních listů v prostorách ArtIGY.

„Jsem rád, že se daří vzájemná spolupráce firmy s VOŠ a SPŠ automobilní a technickou České Budějovice, díky které projde ročně praxí u nás téměř 150 učňů. Těm nejšikovnějším nabízíme stipendia, protože mojí filozofií je podporovat mladé lidi. V rozvoji firmy na ně chci sázet a jsem rád, že po škole nastupují právě do MOTORU JIKOV,“ řekl na slavnostním předání generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s. Miroslav Dvořák.

Hodinky převzali Václav Valíček (obráběč kovů), Jan Štochl (nástrojař), Petr Reichenauer (nástrojař), Štěpán Troubil (obráběč kovů) a Matěj Mareš (obráběč kovů).
Stejné ocenění získali i dva stipendisté MOTORU JIKOV Zdeněk Tůma a Jan Soušek, a to při předávání maturitních vysvědčení na českobudějovické radnici. Oba se vyučili a při následném dvouletém studiu na VOŠ a SPŠ automobilní a technické České Budějovice získali maturitu. Hodinky jsou oceněním toho, že se rozhodli zahájit po studiu profesní kariéru ve firmě. Dar jim předali mistr odborného výcviku Zdeněk Struska a ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů MOTOR JIKOV Group a.s. Věra Vrchotová.